RSS

IBExpert – SQL Server Management Studio dla baz FireBirda

24 Lip

IBExpert jest profesjonalnym narzędziem do zarządzania bazami danych opartymi o silnik InterBase i Firebird. Wyglądem bardzo przypomina wspomniany już w tytule SQL Server Management Studio.

Podobnie jak jego odpowiednik dla SQL cechuje się intuicyjnym wyglądem oraz dostępem do wielu przydatnych opcji. Pozwala na wizualizację wszystkich obiektów bazy danych, wprowadzanie własnych zapytań SQL, tworzenie własnych procedur, wyzwalaczy i innych obiektów a dostępne narzędzie umożliwiają lepsze monitorowanie i optymalizację wydajności bazy.
Mierzenie czasu wykonania zapytań SQL:

Pisanie własnych zapytań SQL jest bardzo ułatwione poprzez aktywne menu podpowiedzi które na bieżąco śledzi to co wpisujemy i w razie potrzeby pokazuje możliwe opcje do wyboru.

Gdybyśmy popełnili błąd podczas pisania zapytań program sam wskazuje kursorem gdzie może się on znajdować a na dole dostajemy odpowiedni komentarz.

Dużym plusem dla IBExpert jest mechanizm pisania skomplikowanych zapytań, odwołujących się do wielu tabel, w sposób graficzny.

IBExpert posiada moduł łączenia i dzielenia danych z istniejących tabel oraz system zarządzania wykonaniem wieloetapowych skryptów z podglądem wyników poszczególnych zapytań. Dodatkowo udostępniany jest system analizy danych ze wsparciem dla kostek OLAP oraz system zarządzania metadanymi i dokumentowania struktury bazy, a także debugger procedur składowanych i wyzwalaczy.

http://ibexpert.net/ibe/index.php?n=Main.PersonalEdition

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu Lipiec 24, 2010 w windows

 

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: